Şimdi Ara

Ağız ve Diş Sağlığı

Ağız ve diş sağlığı için Echomar Tıp Merkezi’nin sunduğu hizmetler hakkında bilgi alabilirsiniz. Ağız ve diş sağlığı büyük bir öneme sahip olduğundan düzenli kontroller ve yapılacak işlemler dikkatle seçilmelidir. Tecrübeli bir kadro eşliğinde Echomar tarafından size uygun seçeneklerle dişlerinize ve ağız sağlığınıza yönelik çözümler sunulmaktadır.

Ağız ve Diş Sağlığı Hizmetleri

Ağız ve diş sağlığı denilince bunun içerisine diş sorunlarına karşı uygulanacak tedaviler veya henüz sorunlar oluşmadan alınabilecek önlemleri dahil edebilmekteyiz. Bunun yanı sıra diş eti problemleri, ortodonti, diş estetiği, pembe estetik, implant, kaplama ve dolgu gibi uygulamalar bu tedavilerin altında çeşitlenmektedir. Ağız ve diş sağlığı alanında öncelikle kalite ve sağlığa önem vererek estetik açıdan beklentileri karşılamaya yönelik tedaviler uygulanmaktadır.

Ağız ve Diş Sağlığı Sorunlarına Nasıl Yaklaşıyoruz?

Öncelikle diş sağlığının total bir şekilde ele alındığında vücuttaki çoğu organı etkilediği unutulmamalıdır. Bu nedenle sağlıksız ve düzenli kontrol edilmeyen dişler her zaman için genel sağlık durumunu bir risk faktörü olarak etki altında tutmaktadır. Diş ve diş etlerinin, genel ağız sağlığının yerinde olması kişinin hem sosyal yaşantısı hem de diğer organlarının zarar görmemesi açısından çok önemlidir. İnsanlar çoğu zaman çeşitli endişelerle veya başka nedenlerle diş sağlığına gerekli önemi göstermeyebilirler. Fakat adım adım uygulanan bir tedavide bu endişeler giderilir. Echomar Tıp Merkezi olarak adım adım bir tedavi programı uygulamaktayız.

İlk adım olarak ağız ve diş sağlığı sorunlarınız için bizden randevu almanız gerekmektedir. Unutmamak gerekir ki bir problem olmasa dahi dişlerin düzenli olarak kontrol edilmesi gerekmektedir.

İkinci adımda uzman diş doktoru tarafından gerekli kontrolleriniz yapılır. Ağız sağlığınızla ilgili bir sorun varsa bu konu değerlendirilir ve dijital teknolojinin de desteğiyle konu size detaylı olarak anlatılır. Talep etmeniz durumunda tedavi planlaması yapılır.

Üçüncü adımda tedavi süreci başlar. Tüm tedavi boyunca endişe etmeden kafanızdaki tüm soruları sorabilirsiniz. İsteklerinizi doktorunuza iletebilirsiniz. Çoğu hasta canının acıyacağını düşünerek endişeye kapılmaktadır. Fakat tedavi süresince ilgili bölge lokal olarak uyuşturulmaktadır. Bu konuda doktorunuz size herhangi bir acı hissedip hissetmediğinizi sorar. Eğer bir his oluşuyorsa ek ilaç uygulaması yapabilir. Tedavi süreci, tedavi planına bağlı kalarak ilerlemektedir. Bu konuda hastaların herhangi bir sürprizle karşılaşmaması için plan dahilinde tüm süreçler değerlendirilir.

Son adımda tedavi sonrası kontroller yapılır. Doktorunuz size tavsiyelerde bulunabilir. Böylece herhangi bir sorunla karşılaşmamak için neler yapmanız gerektiğini bilebilirsiniz.

2018 - Tüm Hakları Echomar Sağlık Grubu'na Aittir.