Şimdi Ara

Beslenme ve Diyet

Sağlıksız beslenme çağımızda yaşamı tehdit eden hastalıklara ciddi oranda zemin hazırlamaktadır. Bu nedenle beslenme konusunun her birey için bilimsel bir şekilde kişinin yaşam koşullarına ve bedensel özelliklerine göre tekrar ele alınması gerekmektedir. Echomar Tıp Merkezi Beslenme ve Diyet bölümüyle bu konuda uzman kadro ile hizmet vermektedir.

Beslenme ve Diyet Neden Önemli?

Çoğu insan beslenme ve diyet bölümünden destek alması gerektiğinin farkında olmadan yaşamını sürdürmektedir. Beden kitle endeksinde oluşabilecek dengesizlikler ve vücutta oluşabilecek riskli kilo alımları insan sağlığına zarar vermektedir. Tıbbi olarak çoğu hastalığın dolaylı veya dolaysız yollardan vücuttaki fazla kilolar ve yüksek yağ oranı ile bağlantısı olduğu düşünülebilmektedir. Bu nedenle başta beslenme düzeni ve uygun yiyeceklerin seçimi büyük önem taşır.

Yanlış Beslenmenin Zararları

Sağlık problemlerinde veya bir yeriniz ağrıdığında nasıl doktora gitmeye karar veriyorsanız, kilo ve beslenme ile ilgili problemlerde de diyetisyen desteği almanız gerekir. Bu nedenle konuya profesyonel bir bakış açısı sunan Echomar Tıp Merkezi ile iletişime geçerek randevunuzu oluşturabilirsiniz.

 

Beslenme planındaki yanlışlıklar tüm vücut düzenini etkileyebilmektedir. Düzenli bir beslenme planı oluştururken alınması gereken gıdalar kişiden kişiye değişebilmektedir. Bu nedenle kişiye gerekli testler yapıldıktan sonra kişinin özelliklerine göre beslenme planı oluşturulabilir.

 

Kişinin kilo ve vücut yağ oranı yanı sıra çeşitli laboratuvar testleri sonucunda ortaya çıkan değerlerine göre de beslenme ve diyet düzenlemeleri yapılabilmektedir. Eğer belirli düzeylerde bir risk görülüyorsa uzman tarafından buna göre bir planlama yapılmaktadır.

Echomar Tıp Merkezi’ni arayarak Beslenme ve Diyet bölümünden randevunuzu alabilirsiniz.

2018 - Tüm Hakları Echomar Sağlık Grubu'na Aittir.