Şimdi Ara

Check Up

Sağlıklı durumdayken Check Up yaptırmak sağlık risklerinin analizi için önem taşır. Echomar Tıp Merkezi farklı kategorilerde check up paketleri sunmaktadır. Bunlardan size uygun olanı belirleyerek sağlık kontrollerinizi yaptırabilirsiniz. Check up yaptırmanın temel amacı sağlık henüz sağlık durumu bozulmadan bir inceleme yapılarak olası risklere karşı erkenden harekete geçebilmek için sonuçları sunabilmesidir.

Check Up Neleri İçerebilir?

Echomar Tıp Merkezi olarak farklı check up panelleriyle hizmet verilmektedir. Kişinin yaşına ve yaşam standartlarına bağlı olarak seçilecek olan paket değişkenlik gösterebilir. Yine kadınlarda ve erkeklerde risk durumları farklı olduğundan yapılacak testlerin türü ve kapsamı değişkenlik göstermektedir.

Adım Adım Check Up

Öncelikle paketlerimiz hakkında bilgi almak ve size uygun paketi belirlemek için bizimle iletişime geçmeniz gerekmektedir. Daha sonrasında uygun paket seçilerek size uygun olacak check up tarihi planlanır. Echomar danışmanı size kontrolleriniz öncesi bilgileri iletir. Bazı testler aç karnına yapılması gerektiğinden bu konuda bilgilendirme yapılabilmektedir.

 

Check Up günü Echomar Tıp Merkezi’ne geldiğinizde danışmanlarımız tarafından testleriniz için yönlendirilirsiniz. Kan testleriniz için hemşirelerimiz hassas bir şekilde kan alma işlemini gerçekleştirir. Bunun devamında eğer check up paketiniz içeriyorsa görüntüleme ve radyoloji tetkikleriniz gerçekleştirilir ve gerekli muayeneler yapılır.

 

Son olarak ise raporlarınız hazırlanmaktadır. Kan testi sonuçlarınız ve varsa radyoloji tetkikleriniz hazırlanarak size teslim edilir.

 

Check Up için en önemli konu zamanında harekete geçebilmektir. Her sene tüm dünyada check up paketleri sayesinde yüz binlerce kişi erken teşhisle tedavi seçeneklerine yönlendirilmektedir. Bazı hastalıklar tedavisi olduğu halde geç kalındığı takdirde bu tedaviler daha zorlu bir sürece dönüşmektedir. Bu nedenle zamanında yaptırılacak check uplar ile gerekli önlemleri alabilmek için analizler yapılmaktadır.

 

Özellikle genç insanlarda check up paketlerine karşı çok sınırlı bir ilgi görülür. Oysa günümüzde genç yaştakiler açısından ciddi sağlık riskleri bulunmaktadır. Hareketsiz yaşam koşulları, masa başı işlerde çalışılması, sağlıksız beslenme ve büyük şehirlerin olumsuzlukları gibi faktörler bu riskleri tetiklemektedir. Tüm bunları ele aldığımızda genç, yaşlı ayrımı yapmadan sağlık kontrollerinin yerine getirilmesi son derece önem kazanmaktadır. Echomar ile iletişime geçerek check up için randevunuzu oluşturabilirsiniz.

2018 - Tüm Hakları Echomar Sağlık Grubu'na Aittir.